Dům služeb, Senovážné nám. č 9, Č.Budějovice
774 846 465

NEZNALOST ZÁKONA NEOMLOUVÁ

Kupujete nemovitost ? Nestačí být infomován pouze o technickém stavu bytu či domu, Důležité je i zjistit si případná právní omezení, jako je např. věcné břemeno, zástavní právo či jiná omezení. Pokud kupujete nemovitost přes realitní kancelář, měla by vám toto vše zjistit, a pokud nějaké omezení existuje informovat o něm, ale hlavně pomoci při řešení jeho odstranění.

Neznalost zápisů do veřejných rejstříků a zákona neomlouvá. Příjít můžete o peníze i o vysněný byt či dům. Zástavní práva patří k těm nejčastějším, se kterými se můžete setkat.

Pokud je zástavní věřitel banka, majitel má hypotéku, úvěr, je to ta snadnější a běžná situace, která se řeší přefinancováním úvěru stávajícího vlastníka, tzn. zaplacením a tím i uvolněním nemovitosti. V případě, že je ale na nemovitosti exekuce, dá se tato situace také řešit, ale tento proces je daleko složitější. Lepší variantou je nemovitost v insolvenci, protože již nehrozí nárůst dluhu.

Pokud se zástava vztahuje na nemovitost, o kterou máte zájem jako kupující, měli by jste se podrobně seznánit s obsahem zástavní smlouvy nebo ji nechat posoudit někomu, kdo této problematice rozumí (zkušený makléř, advokát apod.)
Převod takové nemovitosti je možný, ale je potřeba dbát na to, aby se vše promítlo i v kupní smlouvě, příp.kupní ceně. Takže, pokud si nebudete jistí či si vědět rady, můžete se na mne obrátit a dohodnout si osobní schůzku na tel 774/846465 nebo vyplnit formulář na www.vladkasvobodova.cz a ráda vás budu kontaktovat.

Nezávazně nás kontaktujte:

* Jméno * Email * Telefon
* Váš vzkaz
 
Zpět na Blog
VLAĎKA SVOBODOVÁ - REALITNÍ PORADKYNĚ © 2015