Dům služeb, Senovážné nám. č 9, Č.Budějovice
774 846 465

A nestojí to skoro ani kačku

Prodáváte nemovitost, sami jste si našli kupujícího, tak teď ještě dát dohromady kupní smlouvu. Nabízí se vyhledat nějakého advokáta, no ale to bude stát peníze…..

Tak toto si asi řekne většina z Vás, co se rozhodla, že si sama prodá svůj dům, byt či pozemek.

Jenže, napadlo Vás se někdy zamyslet nad kvalitou obsahu, bezpečností a následných právních úprav. Obstarat si kupní smlouvu, kdy jste se rozhodli prodat svoji nemovitost na vlastní pěst je v dnešní době opravdu to nejmenší. Na internetu najdete a máte k dispozici nepřeberné množství vzorů kupních smluv. Mnoho z vás tyto vzory využívá nebo o tom i uvažuje. Všichni koukáme na finanční stránku, a máte naprostou pravdu, kolik že ušetříte peněz za advokáta.

Po stránce kvality, bezpečnosti s následných právních úprav je to však právě úplně naopak.

 

To nejlevnější je vždy nejdražší.

To je jako s potravinami. Většina z nás ví, co je zdravé a tělu prospěšné a co ne. Ujíždíme na tom, co nám nesmírně chutná, i když víme, že to není ze zdravotního hlediska úplně v pořádku nebo to co je hodně levné. Sice kvalita je někde jinde, ale ta nízká cena.!

No v okamžiku, kdy se nám udělá špatně nebo nás potkají zdravotní problémy, začneme litovat, jenže už je pozdě .... smiley

Stejně je to tak i s právním servisem. Do doby, než nastanou komplikace, jsme frajeři enlightened. Jakým způsobem jsme na to vyzráli a jak jsme to vymysleli a NESTÁLO MĚ TO SKORO ANI KAČKU.

Ale pozor !!!! Podpisem kupní smlouvy to vše nekončí, naopak. Podpisem kupní smlouvy se nestáváte ještě majitelem nemovitosti, dokonce ani po zaplacení kupní ceny jím nejsme. Majitelem se stáváme k datu, kdy je na katastrální úřad doručen návrh na vklad, a pokud vše proběhne, tak jak má.

Když se stane, že katastrální úřad smlouvy vrátí pro nějakou chybu, nebo nedostatek - Co s tím ?

Jsou drobné komplikace, které nestojí peníze, ale znovu čas strávený na úřadech, běhání a další schůzky s prodávajícím – kupujícím a nové řízení – opětovné podání na katastrální úřad.

A co když se vyskytnou daleko závažnější situace: kupující najde v bytě skryté vady, podepíšete s ním kupní smlouvu a on mu ve finále není schválen úvěr, koupí nebo nekoupí ?

Mohla bych jmenovat další a další situace, které bohužel mohou nastat, ale protože nečtete horor, raději se Vás zeptám.?

Jste přesvědčení, že Vás Vámi použitý vzor kupní smlouvy z internetu, ochrání před těmito situacemi? Pokud ano, je to dobrá kupní smlouva.

Pokud si nejste stoprocentně jisti, můžete se také kouknout na webové stránky: www.vladkasvobodova.cz, kde najdete, to co potřebujete v sekci Smlouvy bez rizika“. 

Zpět na Blog
VLAĎKA SVOBODOVÁ - REALITNÍ PORADKYNĚ © 2015